13 lutego 2020 /

30 najlepszych zdjęć ślubnych 2019

Podsumowanie roku jest dla mnie zawsze wyzwaniem, bo mam pełen emocji stosunek do tych wszystkich zdjęć.  30 najlepszych zdjęć ślubnych wybrałem subiektywnie i chyba bardziej powinienem napisać że jes...
3

Podsumowanie roku jest dla mnie zawsze wyzwaniem, bo mam pełen emocji stosunek do tych wszystkich zdjęć.  30 najlepszych zdjęć ślubnych wybrałem subiektywnie i chyba bardziej powinienem napisać że jest to 30 ulubionych zdjęć bo takie właśnie są. Ulubione i wielka szkoda, że część tych ulubionych nie ma zgody na publikację.  Mnóstwo uśmiechów, łzy, gesty, chwile zamyślenia i tańce do upadłego. Sesje w Warszawie jak i na drugim końcu Europy. Wesela z klasą w przepięknych lokalizacjach i najważniejsi aktorzy – zakochani ludzie.  Fotografia ślubna to wspaniała misja. Czuję to jeszcze bardziej patrząc na zdjęcia ze swojego ślubu a mija już  w tym roku 10 lat odkąd zostałem szczęśliwym mężem. Zapraszam do oglądania:

30 najlepszych zdjęć ślubnych
rzut welonem podczas oczepin
fotograf ślub plenerowy pałac mała wieś
sesja ślubna w szklarni
fotograf na wesele pałac mała wieś
fotografia ślubna warszawa
portret pani młodej wąwóz korzeniowy
sesja narzeczeńska w mieście

fotograf warszawa grzegorz ciepiel
sesja ślubna na rockowo
sesja w opuszczonej szklarni
sesja w parku arkadia w nieborowie
świadkowa chroni panią młodą przed słońcem
sesja ślubna w wąwozie
pierwszy taniec pary młdej
sesja w parku w wilanowie
sesja śłubna w ruonach kościoła w Londynie
pan młody szykuje się do ślubu
first look pary młodej
sesja-narzeczenska-w-warszawie
wesele z klasą w Londynie


goscie weselni
Bardzo mi miło że dotarłaś / dotarłeś do końca zestawienia najlepszych zdjęć ślubnych 2019. To był bardzo owocny czas. Świetne sesje ślubne z królującą w tym sezonie opuszczoną szklarnią pod Puławami. Z opuszczonych miejsc zdecydowanie odkryciem roku były zabudowania fabryki i ciepłowni w Pionkach. Wprost genialne miejsce na to by móc pokombinować i zrobić kreatywną sesję ślubną. Była to też chyba ostatnia szansa na zdjęcia na przepięknych schodach zawieszonych niemal w powietrzu przy wieży ciśnień w Sadurkach pod Nałęczowem. Schody nadszarpnięte zębem czasu i coraz mniej bezpieczne zostały szczelnie zabezpieczone siatką tak że nie da się już do nich dostać. Dobrze że pozostały fotografie.

Sesja ślubna w wąwozie korzeniowym a dokładnie w korzeniowym dole  to zawsze owocna wyprawa. Pierwszą sesję fotografowałem tam w 2005 roku. Piękny bo inny o każdej porze roku, świetnie zbiera światło i doskonale prezentuje się na długich ogniskowych. Sesja w Parku Arkadia pod Łowiczem to również wspaniałe doświadczenie – szczególnie jesienią.

Sesja w parku w Wilanowie pośród ogromnych palm zawsze przywołuje mi wspomnienie Barcelony.

Fotografowałem też sesję w Londynie z zamiarem ominięcia tym razem tych najbardziej popularnych miejsc i wybrałem zachowane w samym centrum miasta między biurowcami ruiny gotyckiego kościoła. Niebywale  malownicza lokalizacja – dla ciekawych to dokładnie TO miejsce.  Ogromne okna, na które da się wejść. Mistyczny ogród i piękny portal na wejściu. Szczerze polecam to miejsce. Dzięki  temu że jest na uboczu można złapać oddech.

Poza granicami Polski fotografowałem też ślub na zamku Lingnerschloss w Dreźnie. Ślub niemiecko-chiński. Wyjątkowe doświadczenie. Pani młoda na przykład wystąpiła na weselu w sukni w kolorze czerwonym – w Chinach jest to kolor szczęścia.

W Polsce spędziłem cudowny dzień na weselu w Pałacu Mała Wieś organizowanym przez Agencję Buautifullday . Przygotowania w pałacowej oficynie, wzruszający, plenerowy ślub i wesele doskonale napędzane przez Panów od muzyki. Jak to mawiał klasyk – działo się i stamtąd jest właśnie kilka zdjęć w zestawieniu. Tutaj wpis ze ślubu.

Kolejny, wspaniały ślub odbył się w Kazimierzu Dolnym i nie tak jak do tej pory mi się trafiało, że pary były z Warszawy albo Lublina – ta dwójka była z samego serca Kazimierza Dolnego z rodzicami zaangażowanymi w funkcjonowanie tego pięknego miasteczka. Ślub w Kościele Farnym górującym ponad rynkiem. Przepiękne, wczesnojesienne światło i oni wysiadający z zabytkowego samochodu…ależ to był widok! Potem wesele na kilkaset osób.

Najlepsi fotografowie ślubni w Polsce bardzo mocno podnieśli w ostatnich latach poprzeczkę. Możliwość rywalizacji w konkursach fotografii ślubnej daje dodatkowego kopniaka dla motywacji. Każde wyróżnienie, zdjęcie tygodnia, miesiąca napędza do szukania ciągle nowego i do bycia coraz lepszym fotografem. Najważniejsze nie są jednak konkursy a radość par młodych, oglądających zdjęcia po raz pierwszy. Możliwość poznawania wspaniałych ludzi i bycia z nimi w tak cudownych momentach ich życia. Przyznam że czasem nawet ja się wzruszam, trzymam kciuki za pierwszy taniec, przeżywam podziękowania dla rodziców. Mija już 10 lat jak fotografuję śluby. Chętnie wracam do starszych zdjęć. Widać na nich jak zmieniają się mody, jaką ewolucję przeszły przez ten czas wesela. Emocje jednak są ciągle te same. Miłość cudownie napędza ludzi i świetnie jest być częścią ich szczęścia.

ZAMKNIJ MENU