24 stycznia 2023 /

Fotograf na chrzest Warszawa

Fotograf  na chrzest  Warszawa Sakrament Chrztu Świętego włącza dziecko do Kościoła. To wiemy i jest to zdecydowanie najważniejsza funkcja chrztu, ale nie jedyna. Chrzest dziecka stanowi częs...
F

Fotograf  na chrzest  Warszawa

fotograf na chrzest Grodzisk

fotograf chrzest Warka

Sakrament Chrztu Świętego włącza dziecko do Kościoła. To wiemy i jest to zdecydowanie najważniejsza funkcja chrztu, ale nie jedyna. Chrzest dziecka stanowi często pierwszą możliwość przedstawienia go rodzinie. Jeżeli dziecko jest starsze to popularne jest łączenie chrztu z jego pierwszymi urodzinami.   Spotkanie rodzinne pięknie uwieczni  fotograf  na chrzest Warszawa Grzegorz Ciepiel.

Uroczystość chrztu świętego daje wiele możliwości dla fotografa na chrzest: Portrety malucha w domu. Fotografowanie chrztu w kościele. Pamiątkowe zdjęcia z rodzicami, babciami i dziadkami. Spontaniczny fotoreportaż ze spotkania rodzinnego.  Wszystko to można zapisać na pięknych fotografiach. Fotograf na chrzest Góra Kalwaria, Grójec czy Sochaczew bo nie fotografuję jedynie w Warszawie.

fotograf na chrzest Warszawa fotografia chrztu Warszawa

Profesjonalny fotograf na chrzest

Wybór doświadczonego fotografa na chrzest jest istotny. Ja fotografuję chrzty już kilkanaście lat. Miałem  przyjemność kilkukrotnie  fotografować ślub pary młodej, potem chrzty ich dzieci a teraz ich pierwszą komunię. Rodzice wracają do mnie co jest myślę potwierdzeniem mojego zaangażowania w fotografowanie chrztów i nie tylko.

Dzieci tak szybko się zmieniają, często zdjęcia z chrztu są ich pierwszymi, profesjonalnymi zdjęciami. Po latach one same będą mogły zobaczyć jak wyglądał ich pierwszy sakrament. Dodam że posiadam zezwolenie kurii do fotografowania w obiektach sakralnych.

Dlaczego warto wybrać profesjonalnego fotografa na chrzest?  

Czy potrzebuję brać fotografa na chrzest? Odpowiem przykładem z ostatniej niedzieli. Chrzty były dwa. Ja fotografowałem dla jednej rodziny, dla drugiej rodziny zdjęcia zrobił domyślam się brat ojca dziecka (byli podobni ). Pan przegapił moment gdy ksiądz robi dziecku znak krzyża na czole.

Zanim przyłożył aparat do oka wszyscy zdążyli zrobić już znak krzyża na czole dziecka. Później ten sam Pan przegapił też nałożenie rąk na dziecko – bardzo ładny fotograficznie moment i zaczął fotografować dopiero podczas samego polewania główki dziecka wodą. Niestety słychać było że przez to że nad chrzcielnicą było stosunkowo ciemno jego aparat ustawił z automatu bardzo długi czas naświetlania.  Nie wróżę tym zdjęciom niestety dobrej jakości a  szkoda.

Szkoda też gdy osoby z rodziny robią pamiątkowe zdjęcia grupowe bo wtedy finalnie sami w nich nie uczestniczą.

Dzięki temu że fotografowanie chrztu świętego realizowałem wiele razy wiem co dzieje się po czym. Na jakie momenty zwrócić szczególną uwagę, jaką wiedzę przekazać rodzicom. By nie martwić się o zdjęcia, potrzebny jest dobry fotograf. Chrzest Warszawa, Sochaczew czy Grójec zawsze wygląda podobnie ale dla dziecka i jego rodziny to właśnie ten jest tym najważniejszym.

Fotografowanie chrztu prawosławnego w Cerkwii również nie jest dla mnie tajemnicą. Dziecko podczas ceremonii chrztu prawosławnego zostaje zanurzone w wodzie w całości.

Фотограф хрещення Варшава

 Фотограф хрещення Варшава fotograf chrzest Sochaczew fotograf chrzest Grójec

Zdjęcia z Chrztu Warszawa

Sesja z chrztu jak już pisałem to piękna pamiątka dla babć i dziadków oraz chrzestnych. Prócz pozowanych zdjęć z rodziną  na których wszyscy patrzą w obiektyw dobry fotograf na chrzest wykonuje wiele zdjęć niepozowanych. Zdjęcia reportażowe z chrztu to gesty, uśmiechy, relacje między ludźmi. Czasem wzruszające, śmieszne lub zupełnie zwykłe, pokazujące naszych bliskich takimi jacy są.  Gdy goście zjedzą już obiad, porozmawiają i odpoczną można zaprosić ich na sesję z dzieckiem.

Jeżeli dziecko nie śpi  i jest w dobrej formie to staram się zrobić również małą sesję rodzinną zarówno z rodzicami jak i portrety dziecka. Czasem wystarczy mały kocyk na trawie by mieć przepiękne portrety dziecka.

fotograf chrzest Warszawa cena

Fotograf chrzest Warszawa cena

Cena fotografa na chrzest zależy od wielu czynników. Podstawą jest czas fotografowania. Fotografuję od samej ceremonii ze zdjęciami pamiątkowymi tuż po niej w lub przy kościele. Mogę być później z rodziną podczas spotkania.  Zwykle jestem wtedy dwie godziny. Dobrze jest też zrobić trochę zdjęć w domu przed ceremonią. Dziecko wtedy jest w miejscu, które zna. Nie ma na sobie jeszcze białych szat i czuje się swobodniej.  Cena sesji z chrztu zależy również od miejsca. Czy przyjedzie fotograf na chrzest Warszawa  czy poza nią i wtedy dochodzą koszty dojazdu.

Jeśli jesteś zainteresowany aktualnym cennikiem zdjęć chrztu, napisz do mnie TUTAJ.

Fotografowanie chrztu Warszawa. Zapraszam Grzegorz Ciepiel

 

 

 

 

 

 

ZAMKNIJ MENU