Planowanie ślubnej sesji zagranicznej – porady fotografa

sesja_0077

W tym roku mija 10 lat odkąd po raz pierwszy wyjechałem na sesję ślubną poza granicę Polski.

Przez ten czas zebrałem dużo doświadczeń, którymi chciałbym się teraz podzielić. Sesja – podróż to nie tylko zdjęcia, ale i przygoda. Często pierwszy czas dla pary po ślubie gdy są chociaż trochę sami dla siebie nawzajem.

Sesja zagraniczna rodzi się najpierw jako pomysł. Dla części par tym pomysłem pozostaje i nie przechodzi do realizacji. Gdy jednak zadecydujemy, że chcemy mieć zdjęcia ślubne z jakiegoś zakątka świata najlepiej przeanalizować kilka spraw:

Czytaj więcej

Jestem Inspiracją

10344401_831526486880472_6268407755014618567_o

Zostałem uznany przez fotograficzny portal SZEROKI KARD za inspirującego fotografa. Jest to tym bardziej nobilitujące, że fotografia ślubna w świecie szeroko pojętej fotografii artystycznej postrzegana jest jako coś zupełnie niegodnego uwagi. Serdecznie zapraszam, w artykule jest kilka słów o mnie i jedne z najbardziej ulubionych zdjęć. Link – wystarczy kliknąć.

Korzystając z okazji zapraszam również na mój firmowy kanał na Facebooku :  KLIK oraz na Instagramie : KLIK

Początek lata z Adą i Johnem

fotografia_slubna_Warszawa_113

Wreszcie czas na nowy wpis! Sezon jest bardzo intensywny więc łatwiej mi publikować pojedyncze zdjęcia tutaj: https://www.facebook.com/Ciepiel.fotografia . Zapraszam do odwiedzania profilu na FB, tymczasem kilka(dziesiąt) klatek z pięknego ślubu Ady i Johna. Ślub i wesele odbyły się w urokliwym, otoczonym starymi drzewami Dworze Many.  Nad całością czuwała doskonała ekipa z beautifulday.pl . Było przepięknie…

It was very special, full of emotions  day for Ada and John. Let me invite You to look at copuple of photos from that gorgeous wedding.

Czytaj więcej

Wspomnienie lata. Paulina i Tomek

sesja_slubna_Warszawa__016

Lato zbliża się coraz większymi krokami. Sezon dla fotografa ślubnego w pełni. Odnowiłem stronę, przyszedł czas rozruszać blog. Zanim umieszczę tu coś aktualnego, nie mogę pominąć jednego materiału z zeszłego roku. Pamiętam doskonale dzień ich ślubu. Był spokój, nerwy, nieskrępowana radość i łamiące głos wzruszenia. Było ogromne wsparcie rodziny, genialna ekipa znajomych i najbardziej żywiołowy DJ jakiego kiedykolwiek spotkałem. To był cudowny ślub i sesja, do której niezwykle chętnie wracam. Dzielę się tym dziś z Wami. Zapraszam:

Czytaj więcej

MIŁOŚĆ wg Kasi i Pawła

 

sesja069

To był szalony ślub i szalona sesja ślubna. Najpierw popsuł mi się samochód, którym mieliśmy jechać razem z Kasią z makijażu do jej domu. Uratował nas kolega, ale po chwili wpadliśmy w korek, bo akurat biegł półmaraton ;). Czas topniał więc udaliśmy się w szalony rajd chodnikami. Fotografia ślubna to nie jest nudna dziedzina życia! Ze wszystkim zdążyliśmy,  a jak to było tego dnia mam nadzieję oddają poniższe zdjęcia.

Czytaj więcej

Okularnicy 8) …ślub Natalii i Pawła

fotograf_ślubny_Warszawa_002Sezon w pełni. Ostatnio pory dnia i nocy nie mają już znaczenia, zrobiłem sesję o 4 30 rano, inną zakończyłem o 1 30 w nocy. Jest intensywnie ale produktywnie. Przyszedł czas na pokazanie chociaż namiastki fotografii ślubnej, którą teraz tworzę. Serdecznie zapraszam na ponad 100 kadrów z dnia ślubu oraz sesji plenerowej Natalii i Pawła. Były kolory, były i emocje. Tak jak lubię najbardziej. Zapraszam!

Czytaj więcej