Przepiękny ślub w Pałacu Mała Wieś

pałac mała wieś ślub plenerowy

Gdy przyjeżdżam w tak piękną lokalizację na wesele. Gdy wiem że będzie ślub plenerowy a pogoda jest przepiękna to energia do pracy przychodzi sama.

Tak było właśnie tym razem w Pałacu Mała Wieś nieopodal Grójca. Nad całością czuwała  niezastąpiona ekipa konsultantów z Beautifulday.pl a imprezę poprowadzili Panowie od Muzyki.

Stylizacją Pani Młodej zajęła się Agnieszka Fitał, nie dość że robi świetne fryzury i makijaże to jeszcze rozładowuje przedślubne stresy jak nikt inny.

Jest jednak coś, co zadecydowało o wyjątkowości tego dnia. To zdecydowanie uśmiech Pani Młodej! Zapraszam serdecznie na relację:

Czytaj więcej

Ulubione kadry z roku 2018. Część II – dzień ślubu

Przedstawiam zbiór zdjęć tak różnorodny jak cały sezon 2018. Dużo fotografii z przygotowań ślubnych. Jest to wstęp do całej historii opowiadanej zdjęciami. Lubię wszystkie elementy przygotowań, pośpiech, nerwy, dużo gestów i dużo uśmiechów. Podczas wykonywania makijażu ślubnego czy tworzenia fryzury, pani młoda ma czas na to by  odetchnąć a ja by szukać jak najciekawszych rozwiązań. Wiele dzieje się dookoła głównych aktorów i to jest wielki urok fotoreportażu ślubnego. Czy jest to Warszawa, czy też mała wioska na końcu Polski. Wielkie wesele na ponad 300 osób czy przyjęcie dla garstki gości – zawsze powstają kadry, które szczególnie są mi bliskie. Podczas ceremonii ślubnej, nawet jeśli z zasady wyglądają one bardzo podobnie to często powstają zdjęcia dokumentujące coś co wyłamuje się ponad standardy. Tak było i w zeszłym roku gdy zaraz po przysiędze jedna z par przytuliła się tak mocno, jakby nie widzieli się latami. Dobrze jest tam być i wracać naładowanym energią tych ludzi. Ślubne inspiracje są istotą rozwoju w zawodzie fotografa ślubnego.  Miłego oglądania!

ślub pałac getz fotograf warszawa Czytaj więcej

Ulubione kadry z 2018 roku. Część I – sesje ślubne

Tuż przed startem sezonu 2019 publikuję subiektywne zestawienie moich, ulubionych kadrów z sesji ślubnych, wykonanych w ubiegłym roku.

Od mini sesji w dniu ślubu po wyjazdowe poza granice Polski. Każda sesja, jak każda miłość to zupełnie odrębna historia i za to najbardziej kocham swoją pracę!

Zapraszam:

Czytaj więcej

Ślub z widokiem na Warszawę

Jakiś czas temu miałem okazję fotografować humanistyczny ślub niesamowicie pozytywnej pary. Miejscem uroczystości była glorietta Hotelu Bristol w Warszawie. Miejsce z wspaniałym widokiem na centrum stolicy. Udało się nam zrobić kilka zdjęć portretowych. Na zakończenie ceremonii był szampan i tort po czym świeżo upieczeni małżonkowie powędrowali na kolację już bez mojej inwigilacji. Nad całością uroczystości czuwała niezastąpiona agencja Beautifullday.

Miłego oglądania:

Czytaj więcej

Planowanie ślubnej sesji zagranicznej – porady fotografa

sesja_0077

W tym roku mija 10 lat odkąd po raz pierwszy wyjechałem na sesję ślubną poza granicę Polski.

Przez ten czas zebrałem dużo doświadczeń, którymi chciałbym się teraz podzielić. Sesja – podróż to nie tylko zdjęcia, ale i przygoda. Często pierwszy czas dla pary po ślubie gdy są chociaż trochę sami dla siebie nawzajem.

Sesja zagraniczna rodzi się najpierw jako pomysł. Dla części par tym pomysłem pozostaje i nie przechodzi do realizacji. Gdy jednak zadecydujemy, że chcemy mieć zdjęcia ślubne z jakiegoś zakątka świata najlepiej przeanalizować kilka spraw:

Czytaj więcej

Jestem Inspiracją

10344401_831526486880472_6268407755014618567_o

Zostałem uznany przez fotograficzny portal SZEROKI KARD za inspirującego fotografa. Jest to tym bardziej nobilitujące, że fotografia ślubna w świecie szeroko pojętej fotografii artystycznej postrzegana jest jako coś zupełnie niegodnego uwagi. Serdecznie zapraszam, w artykule jest kilka słów o mnie i jedne z najbardziej ulubionych zdjęć. Link – wystarczy kliknąć.

Korzystając z okazji zapraszam również na mój firmowy kanał na Facebooku :  KLIK oraz na Instagramie : KLIK

Początek lata z Adą i Johnem

fotografia_slubna_Warszawa_113

Wreszcie czas na nowy wpis! Sezon jest bardzo intensywny więc łatwiej mi publikować pojedyncze zdjęcia tutaj: https://www.facebook.com/Ciepiel.fotografia . Zapraszam do odwiedzania profilu na FB, tymczasem kilka(dziesiąt) klatek z pięknego ślubu Ady i Johna. Ślub i wesele odbyły się w urokliwym, otoczonym starymi drzewami Dworze Many.  Nad całością czuwała doskonała ekipa z beautifulday.pl . Było przepięknie…

It was very special, full of emotions  day for Ada and John. Let me invite You to look at copuple of photos from that gorgeous wedding.

Czytaj więcej

Wspomnienie lata. Paulina i Tomek

sesja_slubna_Warszawa__016

Lato zbliża się coraz większymi krokami. Sezon dla fotografa ślubnego w pełni. Odnowiłem stronę, przyszedł czas rozruszać blog. Zanim umieszczę tu coś aktualnego, nie mogę pominąć jednego materiału z zeszłego roku. Pamiętam doskonale dzień ich ślubu. Był spokój, nerwy, nieskrępowana radość i łamiące głos wzruszenia. Było ogromne wsparcie rodziny, genialna ekipa znajomych i najbardziej żywiołowy DJ jakiego kiedykolwiek spotkałem. To był cudowny ślub i sesja, do której niezwykle chętnie wracam. Dzielę się tym dziś z Wami. Zapraszam:

Czytaj więcej